مرکز خدمات مشاوره برتر برای انتخاب گزینه برتر. ارسال مطلب، پرسش و پاسخ و مشورت در مورد خانواده، ازدواج، انتخاب همسر، خواستگاری، دوران عقد، همسرداری

! راهنمایی ! « برای رفتن به ادامه مطلب روی آیکون سه نقطه سبز رنگ کنار مطلب(آیکون گرد پایین تاریخ مطلب) کلیک کنید »

قالب

اخبار

کد ها

۱۴ مطلب در خرداد ۱۴۰۰ ثبت شده است

دختری 33 ساله ام، خانواده م از مجرد موندنم خسته شدند

سلام

دختری هستم ۳۳ ساله و مجرد، تحصیلات لیسانس دارم و تا چهار سال پیش شاغل بودم، الان چهار ساله که بیکارم و با پس اندازی که دارم برای هزینه های شخصیم دستم رو جلو بابام دراز نمیکنم ، خانواده پرجمعیتی دارم یه تعداد از برادر خواهرام ازدواج کردن، منو دو تای دیگه مجردیم که بزرگترین شون منم که مجرد بودنم باعث شده خانواده م هم دیگه ازم خسته بشن و گاها با تیکه هاشون دلم رو بشکنن.

مشکل تنهایی و درک نشدن و بی هدفی به حدی داره این روزها آزارم میده که فکر احمقانه ترین کار ممکن یعنی خودکشی برای خلاصی از این پوچی بارهای بار تو ذهنم میاد و هر بار به عاقبت کار که فکر میکنم و میبینم منی که پاک زندگی گردم حقم نیست با خودکشی حرف های بی پایه و اساس پشت سرم گفته بشه و آبروی خانواده م رو هم ببرم منصرف میشم.

خواستگارهای متعددی داشتم تا این سن که بنا به قسمت جور نشده، یا من نپسندیدم یا بالاخره خواستگارها نپسندیدن که البته بیشتر از طرف من بوده، بخاطر مشکل پسند بودنم که به قیافه و تیپ و خیلی از ملاک های در سطح خودم خیلی اهمیت میدادم، از نظر ظاهری تو رده بندی خوشگل ها هستم که ای کاش نبودم، که باعث شده هر کی منو میبینه با تعجب میگه چطور میشه که تو تا الان مجرد موندی؟

خیلی ها فکر میکنن لابد عاشق فرد خاصی هستم که تا الان ازدواج نکردم که  متاسفانه عشق رو تجربه نکردم اما خیلی ها عاشقم بودن تو اقوام و آشناها که پدرم اجازه نداد حتی پاشون رو تو خونه ما بذارن، تو این شهر کوچیکی هم که ما زندگی میکنیم واقعا شرایط کاری افتضاحه و جز کارمندی برای خانم جماعت کارهای درخور پیدا نمیشه و فروشندگی و منشی گری و این قسم کارها هست که من به غرورم بر میخوره و از نظر مالی هم نیازی ندارم به این مدل کارها و اجازه پیدا کردن کار تو شهرهای دیگه رو هم ندارم.

از نظر آزادی هم که یه جوری ما رو بار آوردن و یادمون دادن که تنهایی هیچ جا نمیریم به جز موارد استثنا که البته من مشکلی با این چیزها ندارم، فقط این ها رو گفتم که بدونید برای بیرون رفتن و خیلی چیزهای دیگه محدودیت دارم، دلم میخواد ازدواج کنم و زندگی خودم رو داشته باشم خسته شدم از کدبانوی خونه بابام بودن که خواهر برادرهام با خانواده هاشون میان میریزن و میپاشن و میرن و مامانم هم فکر میکنه من کزت هستم و وظیفه هست جور کش همه باشم، آخرش هم یه تشکر از آدم نمیکنن و واقعا آسایشی ندارم از دست شون.

دوست دارم هنرهام و مهربونیم رو همه تو خونه زندگی خودم پیاده کنم، اما حیف و واقعیت اینه من خودم رو خیلی دست بالا گرفتم و مشکل پسندیم  کار دستم داد و الان تنهایی نصبیم شده از سه ماه پیش که آخرین خواستگارم که ۳ سال از خودم کوچیکتر بود دیگه خواستگاری نداشتم، مطالبی هم که میام تو خانواده برتر میخونم که بعضی از دخترهای این جامعه چه ها که نکردن که پسرها دخترها رو قبول ندارن واقعا بیشتر از زندگی نا امید میشم.

نمیدونم بعضی از دخترها چرا شخصیت یه دختر رو به حدی با ناپاکی و بی بند و باری به تزلزل کشوندن که من نوعی خجالت میکشم که یه دخترم، بحث سن و سال هم که میشه پسرها به حدی دخترهای سن بالا رو هیولا میدونن که انگیزه ای برای ادامه زندگی برای آدم نمیمونه.

سوالم اینه؛ منه نوعی چکار کنم، چطوری به زندگیم ادامه بدم که از این کلافگی و سر در گمی نجات پیدا کنم؟

 

 

 

 , اگر مادر پسر با ازدواج مخالف باشد , دعا برای رضایت خانواده دختر برای ازدواج ,   دعای راضی شدن پدر دختر برای ازدواج,  , دعای راضی شدن پدر پسر برای ازدواج ,  ,طلسم برای راضی شدن خانواده پسر ,  , مخالفت شدید خانواده دختر با ازدواج ,  نحوه خواستگاری از پدر دختر , گناه مخالفت با ازدواج

۱ نظر ۴۲۸ موافقین ۰ مخالفین ۰
مشاوره برتر

دلم میخواد منم با پسری دوست بشم

سلام

ممنونم از این که اهمیت میدین و وقت میذارین برای دوستان هم وطن تون و در مورد دغدغه شون فکر میکنید و نظرتون رو میدین، من یه دختر ۲۱ ساله هستم و  مثل همه عاشق ورزش و طبیعت و تفریح و گردش...، یه موضوعی ذهنم رو درگیر کرده، امیدوارم جوابم رو بگیرم. 

راستش همیشه شنیدم از پدر و مادرم که رابطه های دوستی با جنس مخالف همیشه به جاهای باریک کشیده میشه و دختر آسیب میبینه و ...، و هدف پسر از ایجاد این رابطه فقط و فقط رابطه ی جنسی هست. 

۰ نظر ۲۷۳ موافقین ۰ مخالفین ۰
مشاوره برتر

آداب بیرون رفتن در مرحله آشنایی قبل از ازدواج چیه؟

فرض کنید با پسری به قصد ازدواج در دوره آشنایی هستید و با هم بیرون میرید. آداب این بیرون رفتن چیه؟، چه نکاتی رو باید رعایت کرد؟، اگه طرف مقابل یه سری آداب رو رعایت نکنه طبیعیه که ممکنه دید بدی ایجاد کنه. اون آداب از نظر شما چیه؟، آدابی که رعایت نکنن ناراحت تون میکنه چیه؟، آدابی که رعایت بشه بهتره چیه؟، شماها تجربه تون رو بنویسین و هر کس متناسب با نظر خودش جواب بده بالأخره ما هم یاد میگیریم یه سری چیزها رو انجام ندیم و یه سری چیزها رو رعایت کنیم.

مثلا من یه روز (البته قبل کرونا- الان نیاید بگید کرونا اومده الان کی میره بیرون که این سوال رو پرسیدی- بالأخره کرونا از بین میره و بیرون میریم ان شاء الله)، با آقایی که خواستگارم بود و البته هنوز هست ولی فعلا دیگه به خاطر کرونا رفت و آمدی نیست- رفتیم بیرون. 

به پیشنهاد ایشون و با اجازه خانواده ها ما دو تایی رفتیم شام رستوران و ایشون اول نشست بدون اینکه به من تعارف کنه که اول من بشینم و من خوشم نیومد که اون اول نشست بعد دستش رو به نشونه بفرمایید آورد بالا. 

یا مثلاً بعدش منم یه صندلی کناری اون رو انتخاب کردم برای نشستن (نه رو به روش)، چون دوست داشتم رو به رو مون گل بود گلخونه رو ببینم. نمیدونم چرا اون گفت بشین صندلی روبروی من لطفا. 

به نظرتون الان من باید چکار میکردم درستش این بود که هر جا که دوست داشتم بشینم یا اینکه طوری که اون گفت جام رو عوض میکردم. در هر صورت اصلا چرا اون دوست داشت من روبروی خودش بشینم نه کنارش. 

خلاصه یه اینجور نکاتی هستش که ممکنه برای خیلی هاتون هم پیش بیاد.

مورد دیگه موقع برگشت توی تاکسی گرفتن (اگه مثلا آژانس دم دست نباشه و تاکسی بگیریم)، خوب مثلا اشکالی داره اون جلو بشینه و من عقب جای خالی بشینم یا هر دو مون بهتره عقب بشینیم؟، یا مثلا من جلو برم بشینم و اون عقب بشینه؟، در صورتی که مسافر باشه که ممکنه اصلا انتخابی پیش نیاد ولی در صورتی که نباشه یا مثلا یک مسافر اون ته باشه بهتره چیکار کنم؟

یه بار پیش اومد راستش و یه آقا هم عقب ماشین بود و دو تا عقب جا داشت و یکی هم جلو. من دوس داشتم جلو بشینم و اونم بره عقب کنار اون مرد بشینه. ولی اون این کارو نکرد در عقب رو باز کرد و خودش رفت وسط و منتظر بود منم کنارش بشینم یعنی از اشاره ش فهمیدم. خوب الان من شاید اصلا به اون نرسم و قسمت نشه. این طوری بد نمیشه؟

راستش از کنارش من حس کردم خودش داره یه صمیمیتی رو حس میکنه. یا مثلا بازوش سر پیچها میخورد به بازوم. نمیدونم شایدم خودش این کار رو میکرد. خوب مگه نمیگن نباید بذاریم احساس ها درگیر بشه. خوب شامل همچین مواردی میشه دوره آشنایی دیگه؟ نه؟ 

در مورد نحوه آشنایی و دوره آشناییم هر خانواده ای رسم و رسوم خودش رو داره. ما هم رسم مون اینه با پسر حتما میریم بیرون. اونم دقیقا زمانی که هنوز هیچی قطعی نیست. یعنی ممکنه به هم برسیم .ممکنه قسمت نشه و مواردی پیش بیاد که ختم به ازدواج نشه. منظورم در نظر گرفتن احتمالاته مثل همه خانواده ها. اینو گفتم که نگید مگه مجبوری باش بری بیرون. میریم بیرون و رسم مونه زیر نظر خانواده ها هم هست. حالا هر چقدرم خواستگار بیاد. ما حتما بیرون رفتن رو داریم.

ممنونم که نظرات تون رو می نویسید.

 

 

آشنایی قبل از ازدواج دکتر هلاکویی,    آشنایی قبل از خواستگاری,   جلسات آشنایی قبل از ازدواج , حد و مرز آشنایی پیش از ازدواج , در دوران آشنایی چه بگوییم ,  , زمان آشنایی قبل از ازدواج ,  , سوالات شناخت قبل از ازدواج ,  نحوه آشنایی دختر و پسر برای ازدواج

۰ نظر ۱۷۰ موافقین ۰ مخالفین ۰
مشاوره برتر

پسر مورد علاقه م منو دوست اجتماعی خودش میدونه

سلام

من یه دختر بیست ساله م. یه آقای رو از یکی دو سال قبل میشناسم. بهم پیشنهاد دوستی داد قبول نکردم اما خب دوستش داشتم. (قبول نکردم چون قصد ازدواج نداشت) پسر خوبیه کلا بخوام بگم. تا الان هم با کسی نبودم موضوع اینه گاهی تو اینستاگرام حال و احوالی میکنه منم جواب میدم یه جورایی منو دوست خودش میدونه انگار.

دوست دختر داره ولی دوست اجتماعی براش جداست. مثل اینکه کات کردن دیشب اومده بود سلام مشورت و درد و دل با من بعنوان دوستش! که چه کنم و این حرف ها. نمیدونم درک میکنین سخته واقعا پسر مورد علاقه ت بیاد باهات در مورد رابطه ش با یه دختر بگه و نظرت رو بخواد بگه چه کنم! 

۰ نظر ۱۶۶ موافقین ۰ مخالفین ۰
مشاوره برتر

چطور شوهرم رو مجذوب خودم بکنم ؟

آقایون معمولا بصری هستند !

و تحت شرایطی خانم ها می تونن از راه چشم اقدام به جذب شوهرشون بکنن . یه زن می تونه با پوشش خاص ، رفتار خاص ، حالت های خاص بدنی ، آرایش و حرف های خاص شوهرش رو به طرف خودش جذب کنه . 

رفتار و پوشش خاص یعنی چی ؟

رفتار و پوشش خاص اون رفتار و پوششی هستش که برای شوهرتون جذاب باشه ، این جذابیت رو می تونید با کشف علائق شوهرتون ، در رفتار و پوشش تون لحاظ کنید . 

هر مردی روحیات خاص خودش رو داره ، بنابراین اگه جایی به شما گفتند فلان کار رو بکن تا شوهرت فلان بشه و شما اون کار رو انجام دادید ولی نتیجه نگرفتید جای نگرانی نیست . اون کسی که اون راهکار رو داده ممکنه شرایط خودش رو در نظر گرفته نه شرایط شما و شوهرتون رو . 

۱ نظر ۳۳۶ موافقین ۰ مخالفین ۰
مشاوره برتر

خطاب به دخترهایی که به خاطر کنجکاوی تمایل دارن با پسرها دوست بشن

سلام

اول از هر چیز بگم معتقدم توی دنیا اون چیزی که انسان ها رو یه جامعه میکنه شباهت هاشون نیست، بلکه درک درستیه که از تفاوت هاشون دارن، (جایی این جمله رو خوندم)، این رو گفتم چون به عقاید مختلف در صورتی که آسیب زا نباشن واسه جامعه احترام قائلم و تک بعدی نیستم.

اما با کمک کردن به همدیگه و به اشتراک تجربیات مون شاید بتونه راهمون رو روشن تر کنه. راستش تو محیطی که من هستم دوستی دختر و پسر رو بد میدونن، حالا به دلایل تعصب بیشتر، البته طبق تبعیضاتی که هست واسه پسرها عیب نیست ولی دختر عیبه!

به هر حال کاری با این ندارم من خودم تا چند سال پیش تمایلی به دوستی با پسر نداشتم ولی دوست و آشنا رو میدیدم که در ارتباط بودن. نه اینکه از پسر ها بدم می اومد نه، اما میگفتن بده و این ها نمیرفتم سمتش. 

شخصا خودم فکر میکردم و هنوزم میکنم که پسرها و دخترها میتونن روابط اجتماعی در چهارچوب احترام با هم داشته باشن، مثل محیط دانشگاه یا همین وبلاگ که کاربرها با هم صحبت میکنن.

خلاصه منم  دلم خواست تجربه کنم و با آقایی دوست شدم، نیاز عاطفی به جنس مخالف حالا راست یا دروغ میگفت دوستم داره که البته شک دارم، راستش تا حدی برطرف شد و دروغ چرا، بودن با اون و حرف زدن با اون رو به بودن با دوستان هم جنسم ترجیح میدادم و پسر خوبی هم بود، این ها نکات مثبت و اما نکات منفی اینکه میدیدم گاهی بطور غیر مستقیم اشاراتی به روابط جنسی میکرد، مثل بچه داشتن! 

گاهی ازم عکس میخواست و من مقاومت میکردم، تا آخرش دعوامون میشد. البته نه عکس نامناسب منظورم این نیست مثلا هی میگفت دلم تنگ شده ببینمت. یه عکس عادی مدل سلفی سوء تفاهم نشه! 

درسته همو میدیدیم ولی من دوست نداشتنم عکسم تو گوشی یه پسر باشه، پس بحثمون میشد.‌ رابطه مون رو بعد دو ماه تموم کردم و اصلا هم پشیمون نیستم!

میخواستم به دخترهای دیگه بگم رابطه با یه پسر اگه واقعا از علاقه طرف مطمئن نباشید که قصد ازدواج باهاتون رو داره اشتباهه!، میگید چرا؟، بعد جنسی تو وجود آقایون بیشتره از خانوم ها، نه اینکه خانوم ها نیازی نداشته باشن ولی اون طور که نیاز عاطفی ما بیشتره اون ها کمتر نیاز جنسی هم اون طوره واسه اون ها! 

دلیل بر خوبی یا بدی کسی نیست ولی وقتی وارد دوستی با پسری میشید نگید که اره فقط ببرم بیرون، باهام سلفی بگیره و برام غزل عاشقانه بفرسته نه! در ازای این محبت ها توقعاتی داره کمکم از پیام شروع میکنه و ممکنه متاسفانه کار به جاهای باریک بکشه! 

من که کات کردم چون ازش سرد شدم، سر اون مسائل که گفتم، ولی اگه شما این چیزها براتون مهمه بدونید خودتون رو گول زدید اگه وارد رابطه با یه پسر بشین توقع نداشته باشین فقط بهتون محبت کنه و توقعی ازتون نداشته باشه! 

آقایون لطفا سوء برداشت نشه، من نمیخوام بگم نیاز جنسی چیز بدیه، چون خانوم ها هم دارن یا توهینی به جنس مذکر کنم و بگم دنبال هوس هستند، ولی یه واقعیته که این مسائل برای آقایون مهم تره خیلی.

حالا عده ای وجدان دارن و به شخصیتت خودشون احترام میذارن و به عشق دختر مورد علاقه شون تا زمان مناسب خودشون رو کنترل میکنن که قابل احترامه و عده ای متاسفانه هدف شون از رابطه با دخترها فقط اینجور مسائله!

البته طرف صحبت من دختر هایی نیست که با روابط آزاد مشکلی ندارن من دارم به دختر هایی مثل خودم که این جور مسائل برامون مهمه میگم، وارد دوستی با کسی که میدونید فقط جهت سرگرمی میخواید یا میخواد یا هر دو نفرتون میخواید نشید! چون آخرش الکی احساساتون درگیر شده و طرف مقابل تون سرد میشه و آسیب جسمی نبینید آسیب روحی ممکنه ببینید همین. 

به هر حال فرهنگ کشوری که ما زندگی میکنیم این هستش حالا هر دین و آیینی که دارین. واقعا دختر باشخصیت و با وقار خیلی دوست داشتنی تره، من که خودم دخترم بیشتر دوست دارم با این مدل دختر ها دوست باشم و این اصلا منافاتی با فعال بودن یه دختر تو اجتماع و موفقیتش نداره! 

مشکل جامعه ما از جایی شروع میشه که بعضی خانواده ها به پسر ها آزادی زیاد میدن و از تربیت شون غافل میشن و هر چی پسری بی ادب تر و گستاخ تر باشه از نظر عملی و گفتاری باحال تر میدونن و به پسرهای خوب و باشخصیت رو خسته کننده میگن! 

ای کاش اونقدری که خانواده ها دخترها رو سعی میکنن کنترل کنن رو تربیت پسرها هم کار کنن و بهشون یاد بدن که به جنس مخالف شون فقط دید جنسی نداشته باشن و اگر وارد رابطه با کسی میشن براش ارزش قائل باشن و در درجه اول واسه خودشون.

شاید بگید دخترایی هستن که از پسرها سوء استفاده مالی یا مسائل دیگه دارن، بله دوستان هست اما اگه صحبت های منو خوب خونده باشید طرف حساب من دخترهایی هستند مثل خودم که به دلیل کنجکاوی میخوان رابطه دوستی با یه پسر رو تجربه کنن اما نمیتونن و نمی خوان ارزش هاشون کمرنگ بشه! همین.

موفق باشین. خوشحال میشم نظرات و تجربیات تون رو بخونم.

 

 

 

تاثیرات بی محلی به دختر,    خیره شدن دختر به پسر نشانه چیست,      دختری که اهل دوست پسر نیست,   روانشناسی عشق دختر به پسر,    علائمی که نشان میدهد, دختری شما را دوست دارد ,    علت بی توجهی دختر به پسر,    نشانه تنفر دختر از پسر,   کم محلی به دختر مورد علاقه

۰ نظر ۲۱۰ موافقین ۰ مخالفین ۰
مشاوره برتر

چرا خنده ی یک خانم در حضور یک مرد نامحرم ممکن است تأثیر منفی بگذارد؟

نمی گویم تمام مردها در هر لحظه به انتظار خنده ی شما نشسته اند تا شما بخندی و اونا سوء استفاده کنند، نخیر اما در هر حال عده ای هستند و باید شما احتیاط نمایید.

نظر بنده:

اول:

اگر در یک جا مردی نامحرم حضور داشت از شوخی بپرهیزید، چون همانطور که گفتم ممکنه خنده ی شما نوعی لذت و وسوسه ایجاد کنه. همین لذت سبب دو معضل میشه.

معضل اول اینه اطرافیانت ممکنه خیال و فکر می کنند که شما به خاطر حضور اون مرد شوخی میکنی و می خندی تا غیر مستقیم بهش نخ بدید. 

خانم های همجنس خودت گاهی بهت تهمت میزنند یا ممکنه اون مردی که در حضورش زیاد میخندی نامزد یا شوهر اون مرد باشه و یا پنهانی دوست و معشوقه ی یکی از اون خانم ها باشه و شما خبر نداری.

۰ نظر ۲۰۶ موافقین ۰ مخالفین ۰
مشاوره برتر

خانمم اون دختری نیست که در زمان نامزدی و عقد باهاش بودم

سلام

مردی هستم که حدودا ۱۸ ماهه ازدواج کردم. متاسفانه به یه مشکلی برخورد کردیم که همه چیز زندگی مون رو داره تهدید میکنه و میتونم بگم باگ زندگی مشترک ماست و تا الان نتونستم برای حل این مشکل راهی پیدا کنم. 

خودم و همسرم شاغل هستیم و خانمم چندسالی سال از من کوچکتره. عاشقانه دوستش دارم و تا الان هر کاری برای رضایت و آرامشش کردم. اما مشکل ما اینه وقتی خانمم سر مساله ای با من بحث میکنه، بعدش سریعاً قهر میکنه. 

یه قهر طولانی شروع میشه و با وجود اینکه من در تمام حالت ها پیش قدم میشم و منت کشی میکنم (حتی در مواردی که حق با من بوده). اما خانمم خیلی سخت و دیر آشتی میکنه. گاهی تا یک هفته باهام صحبت نمیکنه. حتی تلفنم رو هم جواب نمیده. 

۰ نظر ۱۱۸ موافقین ۰ مخالفین ۰
مشاوره برتر

نگرانی در مورد سوء استفاده از احساس خانم ها

سلام


 

کشش به جنس مخالف یه ویژگی طبیعی ما انسان هاست ، این کشش وجود داشته و خواهد داشت و از بین رفتنی هم نیست . عادی هم نخواهد شد .
در کنار این کشش ذاتی ، خدا به ما عقل و اختیار داده که می تونیم با کمک عقل و اختیار ، اون کشش رو مدیریت کنیم . در کنار این ها امتیازات دیگه ای  هم داریم ؛
ایمان به خدا، تعهد به دین و دستورات دینی .
در این بین خانم ها یه نقطه قوت دارن که اگه بد مدیریت بشه ، تبدیل خواهد به بزرگ ترین نقطه ضعف اون ها . اون هم چیزی نیست جز احساسی بودن ذاتی اون ها .

ایمان به خدا، تعهد به دین و دستورات دینی .
در این بین خانم ها یه نقطه قوت دارن که اگه بد مدیریت بشه ، تبدیل خواهد به بزرگ ترین نقطه ضعف اون ها . اون هم چیزی نیست جز احساسی بودن ذاتی اون ها .
گاهی اوقات که بعضی ها قصد دارند این نقطه قوت رو تبدیل به نقطه ضعف کنن ، خانم ها برای مدیریت احساس شون نیاز به کمک پدر ، برادر و شوهر دارند . همون طور که در شرایطی خاص ، یه مرد نیاز به یه زن پیدا خواهد کرد .
یعنی وقتی یه مردی می خواد از احساسات یه خانم سوء استفاده کنه ، حضور و دخالت یکی از محارم اون خانم ضرورت پیدا میکنه . این یه امر طبیعی هستش و قصد ندارم بگم خانم ها ضعیف هستند و از پس کارهای خودشون بر نمیان .
در مجموع، یه خانم علاوه این که باید به بلوغ عقلی برسه و با عقلش اجازه نده که از احساسش سوء استفاده بشه ، باید در مسائل مذهبی هم تقویت بشه ، تا اگه عقلش نتونست کمکش کنه ، اعتقادات مذهبی و اخلاقی وارد میدان بشن و جلوی سوء استفاده از اون ها رو بگیرن .
محارم یه خانم هم اگه وظایف خودشون رو نسبت به اون به نحو احسن انجام بدن ، مجموعه ی این عوامل تبدیل به یه سپر غیرقابل نفوذ در مقابل سوء استفاده گران خواهد شد .
در مقابل ، هر چه بلوغ عقلی ، اعتقادات مذهبی و حمایت محارم از یه خانم ضعیف تر باشه ، اون خانم شکننده تر خواهد بود .
اگه می خواید نگران این نباشید که بعد از ازدواج خدای نکرده همسرتون جذب دیگران بشه ، قبل از ازدواج ملاک های بلوغ عقلی و اعتقادات مذهبی اون رو بررسی کنید و بعد از ازدواج هم خودتون در محبت کردن کم نذارید .

 

 

 

    ایا میدانید سوء استفاده عاطفی چیست,  جلوگیری از سوء استفاده دیگران,     سوء استفاده از اعتماد,     سوء استفاده جسمی,   سوء استفاده روانی ,  سوءاستفاده از سادگی,   علائم سوء استفاده در رابطه,   نشانه های سوء استفاده عاطفی  

۰ نظر ۷۰ موافقین ۰ مخالفین ۰
مشاوره برتر

خانه داری یا اشتغال، کدام برای خانم ها در اولویت است؟

سلام

در بین همکارانم هستند مادرانی که یکی از دغدغه های اصلی شون اینه که بچه م رو کجا بذارم ؟ چون بچه هاشون در مهد کودک موندگار نمیشن . بچه شون یه روز خونه ی مادربزرگه ، یه روز خونه خاله ، یه روز ... . تصور این که بچه قراره با چند سلیقه و در چند محیط تربیت بشه به اندازه ی کافی دردناک هست .
والدین یکی از کاربران این طور استدلال کردند که :
" کدوم پسریه که قدر اینا رو بدونه و الان همه پسرا ظاهر بینن و هم خودشون دنبال شهرت و جایگاهن هم دنبال کسین که موقعیت اجتماعی بالا داشته باشه "
با کمال احترام ، همه پسران این شکلی نیستند . هستند پسرانی که معتقد هستند با توجه به درآمدی که دارند ، نیازی به کار کردن خانم شون نیست و ترجیح میدن همسرشون خانه دار باشه . اما تضمینی نیست که چنین پسرانی به خواستگاری شما بیان .

۰ نظر ۹۵ موافقین ۰ مخالفین ۰
مشاوره برتر

آدرس ما در شبکه‌های اجتماعی