با سلام و عرض ادب و احترام

دختری سی و ... ساله و شاغل که از لحاظ مالی قوی هستم. خانواده اینجانب مذهبی اند، به طوری که تقریبا همه اطرافیانم در محل کار میدونن. از لحاظ ظاهر هم قیافه ی معمولی دارم و همیشه با حجاب و بدون آرایش هستم. کارم طوری هست که با ارباب رجوع سر و کله می زنم به خصوص آقایون. اصلا اهل پیامک و چت و رفاقت با نامحرم نیستم و حتی از همکاران آقا جز رئیس و یا معاون شماره همراه منو نداره.

چند وقت پیش یه شماره ناشناس بهم پیامک زد که: سلام خانم ... خوبی؟ منم جواب دادم : سلام شما؟

جواب اومد غریبه هستم و نیتم خیره، من هم مسدودش کردم. البته پیامک هاش رو میخوندم و خواهش میکرد که جواب بدم. تا اینکه یه هفته بعد یه شماره باهام تماس گرفت و من برداشتم و گفت خواهر فلانی هستم، جواب پیامک های داداشم رو بده. ما خانواده خیلی خوبی هستیم... 

داداشم کارمنده و ...، منم اعتراض کردم خلاصه قرار شد جوابش رو بدم. البته خواهرش گستاخانه حرف میزد طوری که بهم گفت تو حرف نزن تا بهت بگم! (از لحاظ محل سکونت در منطقه ای کم برخوردار نسبت به ما هستند و فکر می کنم از لحاظ فرهنگی بهم نمیایم)

فهمیدم که شاغل بودن زن خیلی براش مهمه، خانواده منو نمی شناسه، منو دیده مهرم به دلش نشسته، دوست داره زنش تو مهمونی و بیرون محل کار آرایش داشته باشه، (که من اصلا این طوری نیستم).

میگفت اهل مطالعه آزاده، ولی جمله بندی و عباراتش اشتباه زیاد داشت. مثلا ازم پرسید اهل احترامی یا احترام یه طرفه میخوای؟!، منم تعجب کردم از نوع ادبیات سوال پرسیدنش و بهش پیام دادم ما دو تا اصلا جور در نمیایم. 

خواهش میکنم دیگه پیام نده، عذر خواهی کرد و قسم خورد منظوری نداشته، خواهرش هم زنگ زد و پیام داد، اما من برنداشتم، تا اینکه دوباره دیروز پیام داده، من یه کم تحقیق کردم فهمیدم تو چه خانواده ای هستید بیا با هم صحبت کنیم. 

با توجه به روحیات من و شرایط قرنطینه کشور به نظرم صحبت خ کوتاه نه مناسبه و نه حتی برای شناخت نسبی امکان پذیر و فقط باعث اذیت و آزار روحی من میشه، چون تا حالا شناخت چندانی ازشون ندارم و میخوام تلفنی و محکم ردش کنم.

آیا تصمیمم من عجولانه نیست؟

 

 

اس ام اس جواب منفی به خواستگار , بیرون رفتن با خواستگار برای شناخت بیشتر , جمله برای رد خواستگار,  جواب رد مودبانه, سوالات خواستگاری, متن جواب منفی به خواستگار,  متن جواب منفی محترمانه به خواستگار, میخوام جواب رد بدم